Kontakt

Místo pro Vaše kontaktní údaje.

Nová skládací kempinková / rybářská židle

Jsem člověk se spoustou zájmů, který miluje trávení volného času v přírodě. Moje číslo jedna je rybaření, ale hodně rád také cestuji a kempuji. Když se mi před nedávnem rozpadla rybářská židle, kterou jsem měl několik let, tak jsem si řekl, že bych si mohl koupit něco solidnějšího a vhodného jak pro chvíle na rybách, tak i při posezení v kempu a podobných aktivitách. Vám bych chtěl popsat, jak jsem vybíral, jaký model židle jsem nakonec zvolil a jak jsem s ní spokojený.

Jak jsem skládací rybářskou židli vybíral

Často chodívám na ryby na různá úplně opuštěná a trochu krkolomná místa, takže jsem od začátku fungoval s tím, že má nová skládací židle musí mít nohy s nastavitelnou délkou, aby bylo možno mít rovný sedák i v kopci, případně na velmi nerovném povrchu. Jak na rybách, tak i při kempování často strávím na židli velkou část dne, takže jsem chtěl jednoznačně model s polstrováním, který je pohodlnější a přední tyč konstrukce netlačí do stehen. Tím se mi výběr docela zúžil a z rybářských speciálek mi zbyly asi jen 3 kusy, které byly ale cenově docela mimo (cena přes 5 tis. korun už na mě byla moc, i když byly chválené a asi bych byl s takovou židlí dlouhé roky spokojený). Nakonec jsem se rozhodl pro kempinkovou skládací židličku Stilista AQ45, na které byly dobré recenze a přitom nebyla cena nijak závratná (těsně přes 2 tis. korun). Přesvědčil mě mimo jiné i fakt, že jsem měl od firmy Stilista z minulosti nějaké jiné maličkosti a prakticky vždy jsem byl s nimi spokojený.

Skládací židle se nakonec ukázala jako velmi solidní- jsem s ní spokojený

Židli jsem nakonec objednal z i-market, protože jsem ji v žádném obchodě v mém okolí nenašel a s mírnými obavami čekal, jak bude nakonec vypadat naživo. Po rozbalení se mé obavy naštěstí rozplynuly, protože působila solidně- jen mě zaskočily mírné odřeninky na rámu asi během přepravy (balení do igelitu není evidentně nejlepší nápad). Musím vyzdvihnout pohodlí židle, díky čemuž se dá na ní sedět klidně celý den a systém nastavování délky nohou, který se ovládá přes menší packy, které nohy aretují v dané poloze (výsunu)- tento systém jde nastavovat jen tlakem ruky, takže si mou novou skládací židli vždy nastavím během cca minuty.